زندگی نامه+دلنوشته های شهید در ادامه مطلب

یادداشت های سردار شهید حاج محسن زهتاب

زندگی نامه

شهید محسن زهتاب در 4 خرداد 1343 ، در شهر اصفهان متولد شد او هنگام شروع انقلاب اسلامی دانش آموز بود ویک سال پس از آغاز جنگ تحمیلی تحصیلات خود را نیمه تمام گذاشت و در سال 1360/07/12، به عضویت سپاه پاسداران درآمد و برای دفاع از اتقلاب اسلامی و مردم مظلوم کردستان اعزام و در عملیات های  متعددی شرکت کرد. وی چندین مرتبه از سال 1360 تا 1365 ، ازناحیه دست ، سینه ، شکم و سر  مجروح شد ، و از سوی دیگر رشادت و شایستگی محسن زهتاب سبب شد به فرماندهی عملیات سپاه سقز منصوب شود، اودر این سمت به رغم جوانی، بسیاربا تجربه عمل می کرد ودرسال 1366/04/30 ، در حالی که هنوز به سن 24 سالگی نرسیده بود در درگیری با ضد انقلابیون به شهادت نائل آمد .

خط

دلنوشته هایی از شهید حاج محسن زهتاب :

فکرمیکنم که من لیاقت شهادت را ندارم. شهدا بی گناهند،اما من گناهکار دوست دارم شهید بشوم...شهادت همت میخواهد، شهادت لیاقت میخواهد من هیچکدام را ندارم و به حال خود تأسف میخورم..."خدایا به ما توفیق شهید شدن در راهت را عنایت کن"...با خودم فکر می کنم که آیا میشود روزی درشروع نام من واژه ی شهید به کار برده شود و بگویند :

"شهید محسن زهتاب" آیامیشود که برادران من، خانواده من نام مرابا افتخار بیان کنند؟...

1364/04/23

خدایادوست داریم به بیت الله الحرام سفرکنیم میعادگاه مسلمین را نظر کنیم قدرتت را دیده ایم عظمتت را دریابیم . به خودبیاییم و به وضع خودمان برسیم . خدایامقدمات سفرفراهم شده اما تا موقعی که در مکه پا ازهواپیما پایین نگذاریم و به دورخانه مبارکت طواف نکنیم عطش ما فروکش نمیکند خدایا سدهای میان راهمان را بر طرف کن