( برای دریافت پوستر در ابعاد و کیفیت اصلی کلیک کنید )

شهید مدافع حرم سجاد مرادی

زندگی نامه:

تولد و کودکی
#شهید_سجاد_مرادی متولد ۲۸ دی ماه ۱۳۶۱ در روستای آورگان (سد چغاخور) از توابع شهر بلداجی شهر بروجن استان چهارمحال و بختیاری چشم به جهان گشود . آن روز برف شدیدی آمده بود و به دلیل نبود امکانات پزشکی و وسایل نقیله و... سجاد در خانه پدری به دنیا آمد . از همان ابتدای زندگی سجاد با خدا شروع شد به طوری که پدر و عموی سجاد که در حال ساخت مسجد امام سجاد(ع) در روستا بودند ، اسم بچه را هم سجاد گذاشتند . سجاد تا ۴-۵ سالگی در روستا بزرگ شد و پس از آن با مهاجرت خانواده به شهر اصفهان در محله مفت آباد (روبه روی گلستان شهدا) ساکن شدند که‌ با توجه به اینکه زمان جنگ بود و شهدای زیادی برای خاکسپاری به آنجا می آوردند ، سجاد روحیه خود را با شهدا پرورش داد . پس از آن به محله شمس آباد (پل چمران) آمدند و در آنجا سجاد در مدرسه عرفان مشغول تحصیل شد . در همین حین سجاد به واسطه ارتباط عموی خود که‌ با آنها زندگی میکرد ، با مسجد و بسیج و ... آشنا شد . سجاد از همان دوره تا روز خاکسپاریش مسجد را رها نکرد .
خط
نوجوانی و شکوفایی در بسیج
خط
سجاد کار های فرهنگی را در مسجد امام حسین (ع) تیران و آهنگران شمس آباد شروع کرد و پس از آن برای ارتقا کار خود به مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شمس آباد رفت و در آنجا جرقه های شهادت در وجود او شکل گرفت . سجاد در گروه تواشیح ، جلسه قرآن ، کتابخانه پایگاه و .. مسئولیت هایی پذیرفته و به خوبی از عهده آنها بر آمد ‌‌‌. سجاد به عملیات و تیر و تفنگ و جنگ و ... علاقه خاصی داشت .
سجاد آرام آرام داشت بزرگ میشد و با رفقا اکثر شب ها گلستان شهدا بودند .‌ در اوج جوانی رفیق و دوست خود یعنی مرحوم مجید امین الرعایا را که‌ حافظ قرآن بود و در راه مسابقات قرآن مشهد در اثر سانحه تصادف درگذشت را از دست داد .‌‌ آن موقع بود من سجاد وصیت نامه ای نوشت و به دوستان گفت من زیاد زنده نمی مانم ‌‌‌... در جوانی خواهم رفت ..
وصیت نامه را نزد برادر مجید امین الرعایا گذاشت ‌.
سجاد از ابتدا مسئولیت هایی همچون
نیروانسانی
فرهنگی
عملیات
و در آخر در سال ۱۳۹۱ در کنار #شهید_حمیدرضا_دائی_تقی ، جانشین فرماندهی پایگاه را پذیرفت و به خوبی از عهده همه آنها بر آمد . این علاقه خاص سجاد به نظام اسلامی ، انقلاب ، امام و شهدا و مهم تر از همه رهبر انقلاب باعث شد تا در سال ۱۳۸۱ جذب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شود .

خط
زندگی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
خط
در ۱ بهمن ۱۳۸۱ لباس سبز پاسداری بر تن کرد ، لباسی که از بچگی عشق و علاقه ی خاصی به آن داشت و در آخر مثل دو بال او را به آسمان رساندند . با دیپلم وارد دانشگاه افسری امیرالمومنین (ع) اصفهان شد و آنجا دوستان زیادی پیدا کرد ، رفقایی که از نسل آنها شهدای زیادی خونشان پای حرم ریخت . #شهید_محسن_حیدری از شهدای مدافع حرم لشکر ۸ نجف اشرف بود که وقتی شهید شد سجاد خودش گفت من در دانشکده با او دوست بوده ‌‌‌. #شهید_سجاد_حبیبی هم یکی دیگر از این رفقاست که یک هفته بعد از شهادت سجاد به شهادت رسید .
مدتی در تهران دوره دید و بعد از آن وارد لشکر عملیاتی ۱۴ امام حسین (ع) شد ، همان لشکری که فرمانده اش
سردار شهید حاج حسین خرازی میگوید :
مـا لشـــکـر امـام حســینیم
حســـیــن وار میــجـنــگـیـم
و حسین وار شهید میشویم
سجاد در لشکر ۱۴ نیز با شهدای زیادی دوست شد ...
#شهید_مسلم_خیزاب
#شهید_علی_شاهسنایی
#شهید_سید_یحیی_براتی
#شهید_مرتضی_زارع
#شهید_حسین_رضایی
که همگی در کنار سجاد و یا با چند روز فاصله به شهادت رسیدند ...
تعدادی از مسئولیت های سجاد در لشکر ۱۴:
-فرمانده دسته گردان غواصی حضرت یونس (ع)
-مسئول اطلاعات عملیات گردان ۱۰۷ امام حسین (ع)
-مسئول اطلاعات عملیات گردان ۱۰۸ امام حسین (ع)
در همین حال با مشغله زیاد او بسیج را رها نکرد و مسئولیت های فراوانی از جمله آموزش حوزه ۷ امام موسی کاظم (ع) را بر عهده گرفت ‌‌‌. در سال ۱۳۸۸ با راه افتادن فتنه به قصد براندازی نظام ، سجاد عاشقانه همچون دیگر شهدا و همرزمانش از نظام و رهبری انقلاب دفاع کرد . در سال ۱۳۹۰ با شدت گرفتن حملات ضد انقلاب به خصوص گروهک پژاک به کردستان ، برای دفاع از میهن اسلامی عازم کردستان شد . آنجا چندین بار تا مرز شهادت پیش رفت . از جمله یک بار در سنگر نارنجک پرتاب میکنند که عمل نمی‌کند .‌‌ اما کسی چه میدانست سرنوشت شهادت در حلب سوریه برایش نوشته شده نه کردستان ایران ...
سجاد بسیجیان زیادی را در سطح استان اصفهان آموزش نظامی داده بود و هرجا می رفت یا هر کس او را می‌دید می شناخت . میان بسیجیان که‌ میرفتی جایی نبود که‌ سجاد مرادی را نشناسند . در ۱۳ سالی که‌ پاسدار بود ازدواج کرد و بچه دار شد .

خط
تشکیل زندگی و خانواده

خط

سجاد در سال ۱۳۸۴ با دختری مومن و مذهبی از بستگان خود ازدواج کرد . در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۸۵ جشن عروسی ساده ای در منزل پدرش برگزار کرد . مجلسی که نه ریخت و پاشی داشت و نه چشم و همچشمی چشمی و ... مجلسی ساده و زیبا ‌. همان جا در منزل پدرش ساکن شد و در سال ۱۳۸۷ خداوند دختری به نام فاطمه زهرا به او داد . دختری که حالا روز جشن تکلیفش با سالگرد تولد پدر شهیدش یکی در آمده ... ۲۸ دی ماه ۱۳۹۵ تولد سجاد بود و فاطمه زهرا به سن تکلیف رسید. در همین حین ماموریت های سجاد به کردستان و... همه ادامه داشت و سجاد با توجه به داشتن دختری کوچک ، دلبستگی هایش دنیایی اش را زیر پا میشه گذاشت و برای دفاع از میهن میرفت . چند سال بعد از منزل پدرش به محله اطشاران نقل مکان کرد و تا شهادت خانه اش همان جا بود ...
خط
شهادت

خط

سرانجام در تاریخ 23 آبان ماه 1394 پس از وداع با دوستان شهیدش طبق تعبیر زیبای خودش عازم جبهه نبرد اسلام و آمریکا شد و پس از نبرد های بسیار در تاریخ 16 آذر ماه در منطقه خلصه حومه حلب در اثر اصابت موشک عناصر کتائب ثوار الشام با تانک و برخورد ترکش به پشت سر به فیض شهادت رسید ...
خط
وصیت نامه

خط

بسم رب الشهدا و الصدیقین

مرگ پلی است به سوی جهان ابدیت و انشاالله این پل با شهادت رقم بخورد.
صبر در مصیبت اجر عظیم الهی را دارد ٬ در مصیبت ها فقط برای امام حسین (ع) گریه کنید .
۲ روز روزه بدهکارم. ۱ سال از مالم برای روزه و نماز صرف شود.
یک سوم مال قانونی بنده را صرف ایتام هیئت های سیدالشهدا (ع) ٬ فقرا و امور خیریه صرف شود .
در قبرم تربت سیدالشهدا ٬ شب اول قبر نماز وحشت ٬ زیارت عاشورا فراموش نشود .
از همه اقوام ٬ دوستان و آشنایان طلب حلالیت دارم .
پدر و مادر عزیز هیچ وقت نتوانستم خدمتی به شما بکنم حلالم کنید .
همسر عزیزم که همیشه رنج داده ام شما را حلالم کنید .
فرزند عزیزم را به درس خواندن ٬ تقوای الهی ٬ نماز و حجاب توصیه می کنم . حلالم کن .
خواهرانم و برادرم حلالم کنید .
رهبر عزیزم را که راه امام عصر را ادامه میدهد فراموش نکید و یاریش نمائید .
از ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ به بعد خمس مالم را حساب کنید .
در صورت امکان آشنایان ۱ روز برایم نماز قضا بخوانید .
بدهکاری هایم در سررسید موجود است .
وکیل پدرم می باشد (در کلیه امور پولی)

والسلام
۱۳۹۴/۰۸/۱۶